Zabawki dla szczeniaka i psa, które wybrać?

Zabawki dla szczeniaka i psa, które wybrać?

W życiu każdego zwierzaka kluczową sprawą jest zabawa, która pomaga mu w pozbyciu się nadmiernej energii, a tym samym pozwala czuć się dobrze. My, jako właściciele pupila powinniśmy zadbać o jego samopoczucie i rozwój, dlatego warto zapoznać się z dostępnymi na rynku zabawkami oraz co najlepiej wybrać dla szczeniaka, a co dla psa dorosłego. W naszym artykule omawiamy rodzaje zabawek i ich wpływ na psa. Zapraszamy.

Zabawki dla szczeniaka:

Rodzaj zabawki trzeba dostosować do wieku zwierzęcia. Nabywając zabawki dla młodych psów, nie można zapominać, że gadżety przeznaczone dla psów dorosłych mogą być za duże lub nieodpowiednie. Młode psy w czasie okresu wzrostu zębów, nagminnie obgryzają przedmioty.

W związku z tym powinno się w tym czasie nabywać dla nich zabawki, które będą dostatecznie elastyczne i wytrzymałe.

Zabawki dla młodego szczeniaka:

Przede wszystkim trzeba preferować takie przedmioty, które będą pozbawione drobnych elementów, łatwych do odgryzienia oraz połknięcia.

W tym miejscu na pewno sprawdzą się gumowe, piszczące zabawki, jak również pluszaki, które szczeniak będzie mógł szarpać, obgryzać i się przytulać. Ten ostatni aspekt ma wielkie znacznie przede wszystkim u szczeniąt, które wcześnie zostały pozbawione matki oraz rodzeństwa.

Zabawki dla starszego szczeniaka:

Szczeniaki w wieku od 5 miesięcy do 12 miesięcy są już przygotowane do bardziej intensywnej zabawy. W związku z tym, u nich odpowiednio sprawdzą się latające zabawki jak przykładowo krążki, ringo bądź specjalne klocki do aportowania. Jednakże powinno się pamiętać, że dla każdego psa innej rasy i wielkości zupełnie inna zabawka będzie właściwa. Wobec tego w przypadku wątpliwości przy wyborze akcesoriów dla swojego psa warto zapytać o zdanie hodowcę lub sprzedawcę.

Zabawki dla psa z przewodnikiem:

Psy ubóstwiają bawić się ze swoimi właścicielami. W jakie zabawki najodpowiedniej zainwestować, aby pies miał z nich maksimum radości?

  • Sznurki do przeciągania. Każda zabawka, którą właściciel może chwytać z jednej strony w ręce, a pies z drugiej jest znakomita do wspólnych zabaw. Może to być typowy sznur zawiązany w supeł czy też specjalny, nabyty w sklepie. Kiedy pies ściska sznur w pysku, nie wolno szarpać z całych sił, jedynie starajmy się robić delikatne ruchy oraz od czasu do czasu unośmy zabawkę ku górze.

  • Frisbee. Jest to z pewnością zabawka dla każdego psa, który ubóstwia biegać i łapać przedmioty w locie. Jak zacząć zabawę z frisbee? Skuśmy psa, żeby wziął brzeg talerza i trochę się z nim poprzeciągajmy. Etapami wcielajmy elementy chwytania talerza w ruchu, a dopiero na samym końcu uczmy psa, jak chwytać talerz, który leci.

Zabawki logiczne:

Niezbędnym elementem każdego pupila jest zabawa, ale nie polega ona tylko poprzez ruch. Do tego należy zaliczyć w równym stopniu zabawę umysłową. Pies, dzięki temu jest szczęśliwszy, a jego wdzięczność z pewnością zwróci się z nawiązką. Do zabawy umysłowej możemy użyć maty węchowej, która zmusza naszego zwierzaka do szukania przysmaku. Nie jest to jednak łatwe, ponieważ łakocie leżą między warstwami materiału i pies musi się trochę namęczyć.

Informacje
Dodany przez użytkownika: Janina Zawadzka
Oceń
Ocena: brak
Liczba ocen: 0
Tagi artykułu
Więcej od Janina Zawadzka
Czym suplementować ptactwo gospodarskie?
Komentarze: 0
Ocena: brak
Zabawki dla szczeniaka i psa, które wybrać?
Komentarze: 0
Ocena: brak
Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Artykuły w kategorii Flora i Fauna
Czym suplementować ptactwo gospodarskie?
Komentarze: 0
Ocena: brak