Dowiedz się, czego potrzebujesz, zanim postawisz basen w ogródku!

Dowiedz się, czego potrzebujesz, zanim postawisz basen w ogródku!

Basen w ogrodzie może przyczynić się do odpoczynku oraz relaksu całej rodziny. Wyobraź sobie, jak wracasz zmęczony z pracy, jesz obiad i idziesz wykąpać się w chłodnej, orzeźwiającej wodzie. Do tego leżakujesz obok i się opalasz, a Twoje dzieci z radością biegają i wesoło się bawią. Czy to nie jest interesująca wizja? Do wyboru na rynku masz szeroki asortyment, który idealnie dopasujesz do swoich potrzeb, zarówno wielkość, jak i cenę.

Jak stosownie przygotować grunt pod basen ogrodowy?

Jeśli wybrałeś już basen, powinieneś dobrze przygotować dla niego miejsce. Jeśli nie przeszkadza Ci postawienie go na trawie, to powinieneś szczegółowo sprawdzić, czy w ustalonym miejscu nie zalegają żadne kamienie bądź śmieci, które mogą przebić dno basenu. Aby dodatkowo zabezpieczyć kąpielisko, powinno się kupić stosowną matę, bądź styropian, które zmiękczą podłoże. Z pewnością nie chcesz też, aby do basenu wpadała nadmierna ilość insektów, jak również traw niesionych z wiatrem. W tym celu możesz nabyć stosowną pokrywę, którą założysz, kiedy nie będziesz korzystać z basenu. W sklepach dostępne są również specjalne maty grzewcze w postaci folii bąbelkowej, dzięki którym znajdująca się we wnętrzu woda prędzej się ogrzeje.

Jaki basen będzie lepszy w praktyce? Składany czy wbudowany na stałe?

Jest to dylemat wielu osób, które zastanawiają się nad nabyciem dużego basenu do ogrodu. Te przenośne są w szczególności o wiele tańsze, bo ich koszt wynosi od 600 do 5000 zł. To, za co bezdyskusyjnie będziesz musiał dodatkowo zapłacić, to woda (zależnie od rozmiaru Twojego basenu), prąd, jak również wszystkie dodatkowe sprzęty, takie jak materace do pływania, ochrona przed słońcem, pokrywa do basenu lub drabinka (jeżeli nie ma jej w zestawie). Baseny wbudowane w ziemie w szeregu przypadków wymagają pozwolenia na budowę, której koszt waha się od 10 000 do 40 000 zł. Do tego konieczne jest jego regularne sprzątanie, a także filtracja wody. Utrzymanie basenu całorocznego może kosztować nawet 2000 zł. Zanim zdecydujesz się na nabycie jednego z nich, zapoznaj się z dostępnymi ofertami oraz zastanów się, jak często będziesz z niego korzystał, by na pewno okazał się wart swojej ceny.

Jak przygotować się do bezpiecznego użytkowania basenu przez rodzinę?

Należy zawsze pamiętać, że choć basen nie jest tak duży, jak morze albo jezioro, to potrzeba zapewnić bezpieczeństwo dzieciom również podczas jego użytkowania! Nie można zostawić samych dzieci, ponieważ tutaj również istnieje ryzyko. W basenie przy dużej głębokości powinno się zamontować drabinkę. Dzieci będą mogły się przytrzymać jej podczas wchodzenia i wychodzenia z basenu. W małym basenie natomiast wystarczy dopilnować filtra.

Informacje
Dodany przez użytkownika: Sławomir Stępień
Oceń
Ocena: brak
Liczba ocen: 0
Tagi artykułu
Więcej od Sławomir Stępień
Sauna w domu - czy warto się na nią zdecydować?
Komentarze: 0
Ocena: brak
Jakie drzwi zewnętrzne kupić do domu?
Komentarze: 0
Ocena: brak
Jak niskim kosztem odnowić swój dom lub mieszkanie?
Komentarze: 1
Ocena: brak
Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Artykuły w kategorii Dom i ogród
Jakie drzwi zewnętrzne kupić do domu?
Komentarze: 0
Ocena: brak
Jak krok po kroku udekorować puste ściany?
Komentarze: 1
Ocena: brak
Sauna w domu - czy warto się na nią zdecydować?
Komentarze: 0
Ocena: brak
Jak niskim kosztem odnowić swój dom lub mieszkanie?
Komentarze: 1
Ocena: brak