W co zainwestować odłożone pieniądze w 2022 roku?

W co zainwestować odłożone pieniądze w 2022 roku?

Co zrobić z nadwyżką pieniężną? We współczesnym świecie istnieje ogromna ilość możliwości. Na każdym kroku znajdziemy coś, co nadaje się na wydanie zaoszczędzonych zasobów pieniędzy i inwestycję. W głowie pojawia się wiele pytań: Jak wybrać opcję idealną dla siebie? Jak zminimalizować ryzyko strat?

Dlaczego warto inwestować oszczędności?

Niemało ludzi twierdzi, że pieniądze można zdobyć wyłącznie ciężką pracą, pracując w biurze od 8 do 16, a każdą nadwyżkę najlepiej odkładać na lokatę bankową czy też do tzw. „skarpety”. Naturalnie są to osoby, których wiedza inwestycyjna nie jest na wielkim poziomie oraz o spadku wartości pieniądza nie wiedzą za wiele.

Inflacja, bo to o nią się tutaj rozchodzi, jest to obniżenie siły nabywczej naszej polskiej złotówki. W Polsce ta regresja w 2020 roku wyniosła przeszło 4%. Oznacza to tylko tyle, a może i aż, że w ostatnim roku tyle naturalnie straciliśmy z naszych zmagazynowanych po szafkach oszczędności. Można oczywiście szukać innych alternatyw, żeby się przed nią uchronić, lub wyrównać poniesione straty, a o nich poniżej.

Jak zacząć inwestycje w kryptowaluty?

Inwestowanie w kryptowaluty stało się aktualnie niezwykle modne i to nie tylko przez inwestorów zajmujących się tym na co dzień, ale również przez prywatne osoby zajmującymi się inwestycjami co pewien czas. Można się na nich rzeczywiście dużo dorobić i z łatwością pozbyć.

Ponadto specjaliści prognozują, że kryptowaluty takie jak Bitcoin lub Ethereum zaliczą duży wzrost w najbliższej przyszłości. Bez wątpienia, jak wszędzie jest haczyk. Jest to dosyć energiczny rynek i sytuacja na nim może się zmieniać z godziny na godzinę, co sprawia, że jeśli jesteś absolutnym amatorem, lepiej będzie, jak zainwestujesz w w wyższym stopniu przewidywalne aktywa, które łatwiej zrozumieć.

Nieruchomości – inwestycje w mieszkania

Kiedy mamy zgromadzone trochę większe sumy pieniędzy możemy pomyśleć o inwestycjach w nieruchomości.

Istnieje parę sposobów jak to robić, ale ja opiszę 2 najpopularniejsze:

  • Kupowanie mieszkania do remontu w atrakcyjnej cenie oraz okolicy, jakie po odnowieniu sprzedajemy o kilkanaście procent drożej. Jest to świetny sposób i po kilku takich zabiegach można zyskać naprawdę interesujące sumy pieniędzy.
  • Kupno mieszkania oraz wynajem. Jest to jedno z najpopularniejszych rozwiązań preferowanych przez prywatnych inwestorów. Logicznie jest wziąć kredyt, zakupić mieszkanie, wydzierżawić, a najemcy, płacąc nam czynsz za wynajem naszej nieruchomości po części albo w całości spłacają naszą pożyczkę.

Czy warto zainwestować w surowce?

Następnym sposobem gromadzenia środków na swoją emeryturę jest inwestycja w kruszce. Rynek jest dość stały i przez wielu uważany za jeden z bezpieczniejszych sposobów radzenia sobie z sytuacjami zaskakującymi oraz kryzysami gospodarczymi.

Złoto to doskonały, a także całkiem bezpieczny wybór. Wynika to z faktu, że ilość tego metalu jest ograniczona, a wszystko zależy od tego jaka ilość zostanie wydobyta. Istnieje znaczna szansa, że w przyszłości złoto będzie warte jeszcze więcej. Szczególnie w postaci fizycznej, dlatego warto je zakupić pomimo ryzyka kradzieży.

Informacje
Dodany przez użytkownika: Wiktoria Kołodziej
Oceń
Ocena: brak
Liczba ocen: 0
Tagi artykułu
Więcej od Wiktoria Kołodziej
W co zainwestować odłożone pieniądze w 2022 roku?
Komentarze: 1
Ocena: brak
Komentarze
Nina Wysocka

Najbezpieczniej jest inwestować chyba w nieruchomości.

Oceń
  • 0
  • 0
Dodaj komentarz
Artykuły w kategorii Biznes i finanse