Victoria's Secret ewenement świata mody. Jaka jest historia powstania słynnej marki?

Victoria\'s Secret ewenement świata mody. Jaka jest historia powstania słynnej marki?

Powstanie najbardziej zmysłowej bielizny na świecie zawdzięczamy mężczyźnie i jego problemowi z zakupem bielizny. Victoria's Secret bezdyskusyjnie zrewolucjonizowało dotychczasowe podejście do bielizny. Od 40 lat nadal zaskakuje i wywołuje zdumienie. Nieprzeciętne pomysły przynoszące miliardowe zyski. Nowo powstające butiki z coraz to nowszym asortymentem. Wielkie wydarzenia, jakimi są pokazy mody tej marki i rozsławione na całym świecie Aniołki Victoria's Secret. Ale po kolei.

Jak powstał pomysł na stworzenie marki Victoria’s Secret?

Bielizna była przez wiele lat tematem tabu i niekoniecznie kojarzyła się z seksapilem. Młody Roy Raymond chciał kupić bieliznę na prezent dla swojej żony. Wszedł do butiku, lecz miał duży kłopot z wyborem i zakupem. W dużej mierze było to spowodowane zakłopotaniem ekspedientek, a sam asortyment nie był nazbyt interesujący. Roy pomyślał o stworzeniu sklepów z bielizną, które będą miejscem, gdzie jednakowo dobrze czuć będą się Panowie i Panie. Sama nazwa nawiązuje się do angielskiej królowej Wiktorii.

Intencją Raymonda było uświadomienie każdej kobiecie, że bez względu na swój status materialny i społeczny, może mieć śliczną bieliznę. Wnętrze pierwszego butiku, otwartego w 1977 roku w miejscowości Stanford, było urządzone na wzór stylu wiktoriańskiego. O wygodę Panów zadbano nie tylko przez wystrój, ale również przez kontaktowe ekspedientki. W odróżnieniu od dotychczasowych standardów ochoczo tłumaczyły mężczyznom wszelkie zawiłości.

Sukces marki Victoria’s Secret. A co z założycielem marki?

W pierwszej chwili nic nie wskazywało na wspaniały sukces, jaki odniosła marka. Po początkowych tryumfach nadeszły gorsze lata. Być może kłopotem było skupienie się na męskiej klienteli, bez dbałości o towar. Damska bielizna powinna spełniać marzenia kobiet. Na tym aspekcie skupił się następny właściciel Victoria’s Secret – Leslie Wexner. Pełen energii biznesmen kupił firmę w 1982 roku za jedynie milion dolarów. Zmiana polityki firmy była autentycznym strzałem w dziesiątkę. Niestety Rayowi Raymondowi dalej się nie układało, ogłosił upadłość kolejnej firmy, rozpadła się jego rodzina. Ostatecznie, w 1993 roku popełnił samobójstwo.

Modelki kluczem do suckesu marki Victoria’s Secret

Właściciel Victoria’s Secret postawił na bardziej kobiecy wystrój sklepów. Jednak kluczem do sukcesu okazały się topowe modelki noszące bieliznę marki. Gwiazdy przyniosły Victoria’s Secret kolosalny rozgłos i ogromny sukces. Podtrzymywany jest on dzięki rokrocznym pokazom kolekcji. „Victoria’s Secret Fashion Show” po raz pierwszy odbył się w 1995 roku. Cztery lata później pokaz został wyemitowany na żywo w telewizji oraz wyświetlony na Times Square w Nowym Jorku. Tym sposobem seksowna bielizna na stałe zagościła w świecie mody.

Wiele młodych dziewczyn pragnie zostać modelką, wiele modelek pragnie chodzić po wybiegu dla Victoria's Secret, a wiele z nich pragnie zostać elitarnym Aniołkiem Victoria's Secret. To jeszcze nie wszystko. Jedna i tylko jedna spośród nich może założyć skrzydła, które znaczą tyle samo, a może więcej niż korona Miss. To jeszcze nie wszystko. Tylko starannie wybrana modelka będzie miała zaszczyt zaprezentować Fantastic Bra, wysadzany kamieniami szlachetnymi, zaprojektowany przez jubilerów biustonosz. I jak tu się dziwić, że marka Victoria' s Secret to towar luksusowy.

Informacje
Dodany przez użytkownika: Sara Jabłońska
Oceń
Ocena: brak
Liczba ocen: 0
Tagi artykułu
Więcej od Sara Jabłońska
Komentarze
Maciej Kania

Ostatnio kupiłem komplet bielizny tej marki mojej dziewczynie i byłą bardzo zachwycona.

Oceń
  • 0
  • 0
Dodaj komentarz
Artykuły w kategorii Moda i uroda
Nuty zapachowe w perfumach – jak je wybrać?
Komentarze: 1
Ocena: brak
Dlaczego warto mieć przy sobie zegarek?
Komentarze: 0
Ocena: brak
Kosmetyki naturalne – dlaczego warto je stosować?
Komentarze: 1
Ocena: brak
Pielęgnacja cery – jak odpowiednio o nią dbać?
Komentarze: 1
Ocena: brak
Dobieramy kolory makijażu do typu urody!
Komentarze: 0
Ocena: brak