Samochodowy fotelik dla dziecka – jaki wybór najlepszy?

Samochodowy fotelik dla dziecka – jaki wybór najlepszy?

Wśród najważniejszych elementów samochodu są foteliki dziecięce. Każdy rodzic wie, jak znacznie zwiększają bezpieczeństwo jazdy. Zaopatrzenie się w odpowiedni model jest bardzo istotne, niezależnie na jak długie podróże wybierasz się ze swoją pociechą. Jednak zawsze wybranie idealnego produktu wiąże się z trudnościami. Jak zdecydować się na najlepszą opcję?

Fotelik dziecięcy samochodowy – jaki rozmiar?

Powinniście uważnie zmierzyć wasze dziecko i sprawdzić ile ono waży. Produkty z kategorii fotelików podróżnych produkowane są dla pasażerów o rozmiarach mieszczących się w określonych ramach. Wiedza na temat wagi oraz długości dziecka zawęzi wasz obszar poszukiwań.

Popularne przedziały wagowe używane przez producentów to: 0 - 13 kg (dla dzieci do mniej więcej pierwszego roku życia), 9 - 18 kg i do 36 kg. Produkty z pierwszej kategorii zakładane mogą być jedynie tyłem do kierunku jazdy. Z dwóch kolejnych możliwe jest zamocowanie zgodne z kierunkiem jazdy.

Im fotelik lepiej dopasowany będzie do rozmiarów waszego dziecka, tym będzie mu wygodniej i bezpieczniej. Oczywiście wiadomo, że dziecko urośnie. Niezbędne w związku z tym będą wymiany fotelików. Nie rekomendujemy nabywania osprzętu zbyt dużego z założeniem, że będzie nam dłużej służyć lub używania sprzętu, z którego wasze dziecko już wyrosło.

Samochodowy fotelik dla dziecka – wytrzymałość

Każdy fotelik samochodowy dla dzieci poddaje się przygotowanym specjalnie testom, które pokazują jego wytrzymałość. Sprawdza on jak zachowuje się materiał podczas uderzenia i czy zabezpieczenia są wystarczające. Po teście wskazuje się ocenę od 1-5, która ma pokazywać na ile produkt jest bezpieczny. Warto więc wybierać foteliki z oznaczeniem 4 lub 5.

Oprócz tego, należy zapoznać się z przepisami oraz instrukcją montażu fotelika. Zamocowanie go pełni ogromną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa Twojego dziecka. Pamiętaj także, że foteliki samochodowe montowane tyłem, statystycznie zmniejszają ryzyko tragedii podczas wypadku, dlatego warto zdecydować się na taki model.

Informacje
Dodany przez użytkownika: Kryspin Wiśniewski
Oceń
Ocena: brak
Liczba ocen: 0
Tagi artykułu
Więcej od Kryspin Wiśniewski
Komentarze
Celestyn Brzeziński

Nie ważne czy to chwyty marketingowe czy nie. Za odpowiedni fotelik trzeba czasami sporo zapłacić, ale bezpieczeństwo dziecka powinno być najważniejsze.

Oceń
  • 0
  • 0
Dodaj komentarz
Artykuły w kategorii Motoryzacja
Jakie ubezpieczenie komunikacyjne jest obowiązkowe?
Komentarze: 0
Ocena: brak