Na co zwrócić uwagę przy wyborze właściwych okularów?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze właściwych okularów?

Będąc na ulicy, zwróć uwagę na to, ile osób nosi okulary. Możesz się zdziwić, jak wiele osób ma wadę wzroku! Przyczyną problemów z oczami między innymi jest praca przy komputerze, podczas której przez kilka lub kilkanaście godzin każdego dnia wpatrujemy się w monitor, a on obciąża oczy. Do niedawna osoby w okularach dostawały miano kujona! Teraz jest to już bez znaczenia. W poniższym artykule opisujemy okulary korekcyjne, przeciwsłoneczne i ochronne. Zapraszamy!

Okulary korekcyjne – dopasuj je do swojego stylu!

Obecnie okulary korekcyjne mogą prezentować się dobrze oraz elegancko. Dawniej były to dość zwyczajne oprawki o siermiężnej budowie, które niekoniecznie pasowały do kształtu twarzy oraz ubrania. Na szczęście obecni producenci oprawek wychodzą naprzeciw oczekiwaniom odbiorców. Na rynku odszukasz wzory, które nawiązują swoim designem do stylu retro. Popularne są także stonowane projekty, w których kształt oprawek jest bardzo prosty. Taka budowa przeważa zwłaszcza pośród męskich okularów. Dostępna jest także bardzo szeroka paleta kolorów. Tym sposobem zdołamy dostosować oprawki do barwy marynarki, swetra bądź innych elementów garderoby. W wyborze odpowiednich oprawek pomogą doradcy w gabinetach optycznych.

Okulary ochronne — idealne do pracy przed komputerem!

Okulary ochronne do pracy przy komputerze mogą być jednocześnie oprawkami korekcyjnymi. Wynika to z tego, że osoby spędzające dużo czasu przed monitorem mają większą tendencję do wady wzroku. Wybierając okulary, warto zaopatrzyć je w coś, co ułatwi wykonywanie codziennych zadań. Okulary z antyrefleksem pomagają uchronić wzrok przed groźnym oddziaływaniem światła monitora lub innych urządzeń elektronicznych. Dodatkowa powłoka elektrostatyczna ogranicza przyleganie do szkieł znajdującego się w powietrzu kurzu bądź innych drobin. Dodatkowo wymiernym plusem jest również zabezpieczenie przed promieniowaniem elektromagnetycznym.

Dowiedz się, dlaczego warto zakładać okulary przeciwsłoneczne?

Okulary przeciwsłoneczne powinny być obowiązkowym wyposażeniem w słoneczne dni. W szczególności w związku z tym, że oczy nie są do końca przystosowane do funkcjonowania w ostrym świetle. Zbytnie oddziaływanie promieni wpływa negatywnie na pracę gałki ocznej. Może pojawić się odczucie suchości oka, łzawienie oraz problemy z prawidłowym widzeniem. W ekstremalnym przypadku może dojść do uszkodzenia wzroku. Stąd tak ważne jest regularne noszenie okularów przeciwsłonecznych. Ciemniejsze oprawki upraszczają przemieszczanie się w słoneczne dni. Jednak muszą one być zaopatrzone w filtr, który zabezpiecza przed promieniowaniem UV. Jest to nadzwyczaj ważne, ponieważ gorszy dostęp do światła w okularach przeciwsłonecznych poszerza źrenice.

Optometrysta – specjalista od doboru odpowiednich okularów!

Aby doskonale dobrać szkiełka w okularach czy soczewki kontaktowe, warto wybrać się do optometrysty. Specjalista zajmuje się badaniem wzroku i niestety tylko i wyłącznie tym! Nie przeprowadzi zabiegu chirurgicznego na oczach, a także nie wyciągnie ciała obcego. Jego zadaniem jest prawidłowy dobór okularów bądź soczewek kontaktowych do konkretnego pacjenta, nauczenie go postępowania w razie choroby oczu, a także higieny wzroku!

Informacje
Dodany przez użytkownika: Nina Wysocka
Oceń
Ocena: brak
Liczba ocen: 0
Tagi artykułu
Więcej od Nina Wysocka
Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Artykuły w kategorii Zdrowie i odżywianie
Olej z czarnuszki – czy warto go stosować?
Komentarze: 2
Ocena: brak