Kryptowaluty - najbardziej intratne propozycje na 2022 rok

Kryptowaluty - najbardziej intratne propozycje na 2022 rok

O Bitcoinie słyszał już dziś praktycznie każdy. Wynika to z tego, że kryptowaluty robią w ostatnim czasie prawdziwą furorę. Mówi się dużo o zyskach, jakie można osiągnąć dzięki mądremu inwestowaniu w tego typu instrumenty finansowe. Rynek kryptowalut ma w sobie ogromny potencjał, jednak poznanie wszystkich jego stron nie dla każdego będzie prostym zadaniem. W jaki sposób dokonywać transakcji na rynku krypto i na jakie coiny zwrócić uwagę?

Inwestowanie w Bitcoina

Ta kryptowaluta jest obecnie najpopularniejsza na świecie i tytułowana jest królem bądź królową pieniędzy cyfrowych. Bitcoin pokazał w 2020 roku, że jest kapitalną alternatywą do umieszczania swoich pieniędzy, chroniąc się przed załamaniem gospodarki międzynarodowej oraz zaliczając silny rozkwit. W dodatku zachowania doświadczonych inwestorów oraz przedsiębiorstw nie wskazują na złe rokowania.

Jest ulokowany w świadomości ludzi jako ten pierwszy i najwięcej ludzi o nim słyszało, co powoduje, że aktualnie możemy spodziewać się, że jego pozycja nie osłabnie, a wręcz prognozy analityków są jednogłośnie, co do gigantycznych jego wzrostów w najbliższej przyszłości.

Inwestowanie w Ethereum

Nie dość, że też zaliczyła doskonałe wyniki w 2020 roku, to według specjalistów jest jedną z najbardziej obiecujących kryptowalut. Jej wycena jest dużo mniejsza aniżeli wyżej przytoczonej waluty, jednakże zdolność do eskalacji jest o wiele większa.

Projekt ETH jest cały czas udoskonalany oraz rozbudowywany, co zwiększa wyceny. A dodatkowo duża część nowych projektów jest oparta na technologii, jaką mamy w Ethereum. To wszystko sprawia, że powinno się rozważyć kupno tej waluty do swojego portfela.

Inwestowanie w Ripple

Ta wirtualna waluta została skonstruowana jako inne rozwiązanie dla tradycyjnych systemów płatności finansowych. Już od 2013 roku cieszy się zainteresowaniem znacznej ilości instytucji finansowych, szczególnie banków centralnych, a od niedawna największy bank w Indiach oraz drugi co do potęgi w USA zaczęły używać technologii RippleBlockchain. Ponadto od jakiegoś czasu narasta wsparcie Komisji Europejskiej, która angażuje się w płatności cyfrowe, co jeszcze bardziej poprawia perspektywy tej waluty.

Jak inwestować w kryptowaluty?

Kryptowaluty mają do siebie to, że posiadają okresy wzrostów i spadków. Z jednej strony jest to bardzo dobra wiadomość, dla tych którzy potrafią prawidłowo przewidzieć hossę i bessę na rynku, gdyż mają okazję zwiększyć szybko wartość swojego portfela. Z drugiej jednak, przewidując nieprawidłowo zachowanie Bitcoina na rynku, można w mgnieniu oka stracić sporą część kapitału. 

Co jest ważne, aby zacząć? Przede wszystkim należy przygotować się na spore nakłady pracy oraz czasu poświęconego na analizowanie źródeł wiedzy. Poznanie zasady działania technologii blockchain to klucz do sukcesu i bardzo ważny punkt wyjścia. Kiedy zrozumie się działanie procesu zakupu i przechowywania kryptowalut, można przystąpić do poszukiwania swojej idealnej strategii inwestycyjnej.

Informacje
Dodany przez użytkownika: Bartłomiej Krupa
Oceń
Ocena: brak
Liczba ocen: 0
Tagi artykułu
Więcej od Bartłomiej Krupa
Komentarze
Oliwier Wilk

Nie jestem przekonana za bardzo do tych całych kryptowalut.

Oceń
  • 0
  • 0
Dodaj komentarz
Artykuły w kategorii Biznes i finanse
W co zainwestować odłożone pieniądze w 2022 roku?
Komentarze: 1
Ocena: brak