Kosmetyki naturalne – dlaczego warto je stosować?

Kosmetyki naturalne – dlaczego warto je stosować?

Na półkach sklepowych pojawiają się kolejne nowości w pielęgnacji. Część kosmetyków traci zainteresowanie w błyskawicznym tempie. Tego samego nie można powiedzieć o kosmetykach naturalnych. Produkty tego typu są chętnie wybierane przez kupujących.

Kosmetyki naturalne są korzystne dla skóry oraz co ważniejsze nie powodują cierpienia zwierząt. Jakie jeszcze zalety powodują, że warto poświęcić chwilę czasu na wybranie najlepszego składu w produkcie przed jego zakupem?

Czy kosmetyki naturalne są bezpieczne dla naszej cery?

Najważniejszy aspekt, jeśli chodzi o kosmetyki naturalne, to wykorzystywanie do ich produkcji składników niegroźnych dla cery. Standardowe kosmetyki zawierają sztuczne składniki, w szczególności niezdrowe dla naszej skóry parabeny, SLS-y, glikole, PEG-i czy oleje mineralne. Składniki te naruszają naturalną barierę lipidową cery, powodują przesuszanie się cery jak również wysypki i zaczerwienienia.

Organiczne kosmetyki nie zawierają tych substancji w swoim składzie. Z tej przyczyny mając możliwość zdecydowania o tym, co stosujemy na naszą cerę oraz przy tym decydując się na kosmetyki naturalne jesteśmy w stanie wyeliminować szkodliwy wpływ syntetycznych składników nie tylko na naszą cerę, ale również na nasze zdrowie.

Czy kosmetyki naturalne wpływają pozytywnie na cerę? 

Aktywne substancje pochodzenia roślinnego charakteryzują się skutecznym działaniem oraz wspomagają naturalne procesy zachodzące w skórze. Kosmetyki ekologiczne poprawiają pracę gruczołów łojowych, nie blokując ich. Roślinne składniki sprawnie wiążą wodę w komórkach oraz przeciwdziałają jej odparowywaniu, w przeciwieństwie do pospolitych składników, które tylko ustanawiają warstwę zatrzymującą wilgoć.

Również kosmetyki naturalne oddziaływają od wewnątrz na strukturę włosa, odbudowując ją od środka. Rezultaty używania może i wymagają więcej czasu, jednakże są trwałe i warto na nie poczekać.

Jak produkowane są kosmetyki naturalne?

Kosmetyki naturalne produkowane są z troską o środowisko. Surowce stosowane na opakowania produktów zazwyczaj pochodzą w 100% z recyklingu. Natomiast aktywne składniki naturalne pozyskiwane są w przyjazny dla środowiska sposób z ekologicznych upraw. Przy wytwarzaniu kosmetyków nie stosuje się żadnych chemikaliów, a gleba nawożona jest w sposób naturalny. Ekologiczne hodowle są znacznie mniej wrogie dla środowiska.

Kosmetyki Cruelty free, czyli ograniczenie cierpienia zwierząt

Największą zaletą produktów organicznych jest to, że nie są one testowane na zwierzętach. Właśnie dlatego produkty te są chętnie wybierane przez wiele osób. Nie stosuje się przy ich produkcji składników pochodzenia zwierzęcego, a wybierając takie kosmetyki działamy bardzo etycznie. Do tego w świadomy i korzystny sposób dbamy o naszą cerę.

W wielu przypadkach, producenci kosmetyków naturalnych na swoich produktach umieszczają charakterystyczne oznaczenia, tj. Ecocert, VeganSociety lub CrueltyFree. Te loga świadczą o kosmetykach przyjaznych zwierzętom.

Informacje
Dodany przez użytkownika: Halina Wysocka
Oceń
Ocena: brak
Liczba ocen: 0
Tagi artykułu
Więcej od Halina Wysocka
Kosmetyki naturalne – dlaczego warto je stosować?
Komentarze: 1
Ocena: brak
Komentarze
Monika Kozłowska

Uwielbiam naturalne kosmetyki i mam ich bardzo dużo.

Oceń
  • 0
  • 0
Dodaj komentarz
Artykuły w kategorii Moda i uroda
Dlaczego warto mieć przy sobie zegarek?
Komentarze: 0
Ocena: brak
Pielęgnacja cery – jak odpowiednio o nią dbać?
Komentarze: 1
Ocena: brak
Nuty zapachowe w perfumach – jak je wybrać?
Komentarze: 1
Ocena: brak
Dobieramy kolory makijażu do typu urody!
Komentarze: 0
Ocena: brak