Kamerzysta podczas ślubu — czy jego obecność jest niezbędna?

Kamerzysta podczas ślubu — czy jego obecność jest niezbędna?

Ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu człowieka. Ciężko jest wyobrazić sobie pamiątki ślubne bez zdjęć, czy filmów. Te pierwsze towarzyszą młodej parze praktycznie zawsze. Wykonuje je zarówno zatrudniony fotograf, jak i sama rodzina, czy przyjaciele przy użyciu swoich telefonów. Kamerzysty jednak nie da się w żaden sposób wspomóc. Jego praca jest nieoceniona, a dostarczone materiały video mogą oddać ślubne emocje w zupełnie inny sposób niż tylko zdjęcia.

Wybór odpowiedniego kamerzysty — od czego zacząć?

Każdy profesjonalny kamerzysta winien mieć swoje portfolio, które będzie mógł pokazać. Istnieją różne style oraz techniki robienia ujęć tak jak i montażu. Najlepiej byłoby zobaczyć portfolio kilku kamerzystów, ażeby móc skonfrontować ich sposób pracy oraz wybrać dla siebie najlepszego. 

Kiedy wybrać kamerzystę na ślub i wesele?

Wszystko naturalnie zależy od tego, jakiej jakości filmowania będziecie oczekiwać. Generalnie przyjmuje się, że najlepiej rozpocząć poszukiwania mniej więcej rok przed ceremonią. Nie oznacza to, że jeśli rozpoczniecie poszukiwania późnej, to już nikogo nie znajdziecie. Zawsze ktoś z wolnym terminem się znajdzie, jednakże ograniczacie sobie pole manewru oraz narażacie się na większe koszty za taką samą usługę.

Wyposażenie kamerzysty — jakim sprzętem powinien on dysponować?

Odpowiednio wyposażony kamerzysta winien mieć dwie odpowiedniej jakości kamery cyfrowe, wraz z odpowiednim oświetleniem i sprzętem do montażu filmów. Doświadczenie kamerzysty jest kwestią, którą zawsze powinno się zweryfikować. Przeglądając portfolio kandydata, da się bez problemu zauważyć, czy filmów weselnych jest zaledwie kilka, czy kilkadziesiąt. Na pewno – im więcej filmów, tym większe doświadczenie. Sami musicie również wiedzieć jakiego filmu oczekujecie. Omówienie wspólnej wizji filmu i prezentacja swoich oczekiwań, wskazania ujęć, na których Wam w największym stopniu będzie zależało. Dzięki temu uda się Wam wykreować niesamowitą pamiątkę, z jakiej będziecie mieć radość na wiele lat.

Ile kosztuje usługa kamerzysty?

Kamerzysta prócz nakręcenia filmu w trakcie uroczystości, musi go jeszcze odpowiednio zmontować. Montaż tego typu filmu może potrwać nawet do paru tygodni pracy, który jest oczywiście wliczony w cenę. Należy również pamiętać, że cena będzie obejmować także jakość oraz ilość sprzętu zużytego do nagrywania. Ceny najczęściej mieszczą się widełkach pomiędzy 2500 a 4000 złotych. Porównując ze sobą określone oferty, dowiedzcie się szczegółowo, co dostaniecie w ramach podobnej ceny.

Po czym poznać oddanego swojej pracy kamerzystę?

Jeśli zależy nam na usługach dobrego kamerzysty, warto ograniczyć swoje poszukiwania do sprawdzenia usług najlepszych fachowców z branży. Za profesjonalnych kamerzystów możemy uznać tych, którzy z powodzeniem działają na rynku od wielu lat, mają grono zadowolonych klientów oraz obszerne portfolio, na podstawie którego możemy zainspirować się i określić swoje oczekiwania. Na odpowiednio przygotowanej stronie internetowej kamerzysty możemy sprawdzić także, na jakim sprzęcie on pracuje oraz jakich godzin pracy dotyczy cena jego usługi.

Informacje
Dodany przez użytkownika: Balbina Woźniak
Oceń
Ocena: brak
Liczba ocen: 0
Tagi artykułu
Więcej od Balbina Woźniak
Komentarze
Lucjusz Janik

Kamerzysta nie jest potrzebny, ale fajnie mieć jakieś pamiątki z tego pięknego dnia.

Oceń
  • 0
  • 0
Dodaj komentarz
Artykuły w kategorii Rodzina i dzieci

Brak artykułów