Jak niskim kosztem odnowić swój dom lub mieszkanie?

Jak niskim kosztem odnowić swój dom lub mieszkanie?

Przebywanie cały czas w jednakowym otoczeniu dla nikogo z nas nie jest dobre. Te same meble, dodatki i ozdoby zwyczajnie po czasie mogą nam się znudzić. Niektóre z nich, takie jak koce, czy poduszki ulegają też zniszczeniu i zamiast ozdabiać, szpecą nasz salon, czy sypialnię. Na szczęście są to elementy, które z łatwością można wymienić. Dziś podpowiadamy, na jakie elementy zwrócić uwagę, aby poczuć się lepiej w swoich pomieszczeniach.

Jak szybko zmienić wygląd swojego wnętrza?

Kiedy baza Twojego pomieszczenia jest uniwersalna i neutralna, niezwykle łatwo odświeżyć ją przy użyciu ozdób i różnych dekoracji. Aby pokój uzyskał w krótkim okresie nowego wyrazu, należy zmienić poduszki na kanapie i to tyle! Momentalnie czuć nową atmosferę.

Z tekstyliów szybko podkreślą nastrój także wszelkie pledy i koce. Mogą być ozdobą, ale też można położyć je na kanapę i fotele, dzięki czemu zyskają drugie życie. Porównywalny efekt można uzyskać dzięki wykorzystaniu niedużych wyszywanych dywaników. Są tanie i łatwo je przechowywać, można je prać i często wymieniać. Ułożone na podłodze powodują, że pomieszczenie staje się bardziej przytulne i nastrojowe

Jakie niedrogie dodatki mogą pomóc w urządzeniu wnętrza?

Kolejnymi elementami, które zdecydowanie wpływają na zmianę charakteru wnętrza, są obrazy, zdjęcia i wszelkie dekoracje ścienne. Można je przygotować indywidualnie, w przypadku gdy posiada się podstawową wiedzę o grafice komputerowej, można również zdecydować się na gotowe dekoracje ścienne. Plakaty w tej sytuacji wyjdą zdecydowanie taniej.

Nie zapominaj też o możliwości zdobycia obrazów z drugiej ręki. Na stronach z ogłoszeniami można trafić na nieszablonowe obrazy! Duża dostępność i niskie ceny to z kolei cecha sklepów sieciowych. Nie jest wymagane często kupować nowych przedmiotów, wystarczy, że co jakiś czas je przewiesisz. Nie wierzysz? Zobacz, jak bardzo zmiana położenia obrazu zmieni Twoje pomieszczenie!

Czy warto dokupić dodatkowe ozdoby, które podkreślą styl mieszkania?

W odświeżeniu stylu przydatne będą też świeczniki, różne niewielkie dekoracje — talerze, patery, koszyczki itp. Tu także wystarczy zamiana miejsca albo ułożenie w inny sposób kompozycji, aby wnętrze prezentowało się całkiem inaczej. Najlepiej sprawdzi się urządzenie całego domu w jednym stylu, dzięki czemu przedmioty będą mogły wędrować po różnych pomieszczeniach. Wtedy na pewno się nie znudzą.

Powinno się także docenić oddziaływanie roślin na wystrój lokum. Doskonale sprawdzą się tu kwiaty cięte, które można co jakiś czas zmieniać i wyróżniać w zachwycających wazonach. Nie tylko będą ciekawym akcentem, ale także wprowadzą dozę fantazyjności oraz szyku, a także romantycznego klimatu do lokum. 

A może postawić na minimalizm w aranżacji mieszkania? 

Pierwszym krokiem w uporządkowaniu swojego wnętrza jest zastanowienie się, czego tak naprawdę potrzebujemy. Kupowanie nadmiaru ozdób i dodatków, zwłaszcza do małego mieszkania, nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Znacznie lepiej czasem jest zachowanie umiaru i częste wymienianie przedmiotów, niż używanie ich zbyt dużo jednocześnie. Duża liczba bibelotów nie tylko zabiera cenną przestrzeń, ale także jest przeszkodą przy sprzątaniu. Pamiętajmy o tym, że prostota w aranżacji mieszkania, również daje możliwość stworzenia gustownego wnętrza. 

Informacje
Dodany przez użytkownika: Sławomir Stępień
Oceń
Ocena: brak
Liczba ocen: 0
Tagi artykułu
Więcej od Sławomir Stępień
Jak niskim kosztem odnowić swój dom lub mieszkanie?
Komentarze: 1
Ocena: brak
Sauna w domu - czy warto się na nią zdecydować?
Komentarze: 0
Ocena: brak
Jakie drzwi zewnętrzne kupić do domu?
Komentarze: 0
Ocena: brak
Komentarze
Monika Kozłowska

Wystarczy mieć naprawdę dobry plan. Dodatkowo czasami nawet mały przedmiot odnowi nasze wnętrze.

Oceń
  • 0
  • 0
Dodaj komentarz
Artykuły w kategorii Dom i ogród
Jak krok po kroku udekorować puste ściany?
Komentarze: 1
Ocena: brak
Jakie drzwi zewnętrzne kupić do domu?
Komentarze: 0
Ocena: brak
Sauna w domu - czy warto się na nią zdecydować?
Komentarze: 0
Ocena: brak