Czy powinno się instalować rolety okienne? Które produkty są teraz najpopularniejsze na rynku?

Czy powinno się instalować rolety okienne? Które produkty są teraz najpopularniejsze na rynku?

Coraz częściej w domach montuje się ogromne okna, które są bardzo modne. Niestety w wielu przypadkach nie jest to do końca funkcjonalne, ponieważ rozświetlają one pomieszczenie na tyle, że nagrzewa się ono w zawrotnym tempie. Słońce może pięknie rozświetlić pokój, jednak brak rolet może nam zaszkodzić.

Samo przebywanie na pełnej ekspozycji słońca przez dłuższy czas jest niewygodne dla lokatorów. Z tej przyczyny powinno się instalować rolety oraz żaluzje w oknach. Umożliwiają one zwyczajne funkcjonowanie za dnia, a gdy chcemy skryć się przed słońcem, pozwalają też na beztroski sen oraz chronią prywatność mieszkańców.

Zasadniczo rzecz biorąc, rolety dzielą się na zewnętrzne i wewnętrzne. Oba produkty okienne dostępne są w wielu rodzajach, w związku z tym łatwo o ich dopasowanie do charakteru domu i potrzeb lokatorów.

Rolety wewnętrzne

Rolety wewnętrzne wyśmienicie osłaniają okna oraz pozwalają na kontrolę ilości wpadającego do środka światła. Pełnią w związku z tym rolę ozdobną. W szeregu przypadków zastępują firanki oraz standardowe zasłony. Najpopularniejsze produkty to rolety rzymskie, tradycyjne i zupełnie zaciemniające.

W sklepach dostępne są przeróżne modele, więc można je instalować wszędzie, nawet na oknach dachowych powinny mieć tylko dodatkowe umocowanie. Rolety wewnętrzne wizualnie odciążają okno. Są proste w użyciu oraz oczyszczaniu. Pasują do dowolnych stylów wnętrz. Gdy jednakże roleta nie do końca odpowiada Twoim oczekiwaniom, możesz przemyśleć jeszcze instalację żaluzji, jej funkcje są niezwykle podobne, jednakże nadają trochę innego stylu pomieszczeniu.

Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne, jak nazwa wskazuje, montuje się na zewnętrznej stronie okien. Mają przeróżne funkcje i są bardzo praktyczne. Na pewno izolują od hałasu – opuszczone rolety potrafią zredukować hałas nawet o kilkanaście decybeli! Zapewniają prywatność mieszkańcom, ale przede wszystkim mają jedną zaletę, jakiej niestety nie posiadają rolety wewnętrzne – zapewniają bezpieczeństwo poprzez ochronę okien i drzwi.

Oprócz tego chronią one również przed uciekaniem ciepłej lub zimnej temperatury ze środka domu. Dzięki temu rachunki za klimatyzację lub ogrzewanie mogą się zmniejszyć. Warto wiedzieć, że rolety zewnętrzne oraz wewnętrzne pełnią zupełnie inne funkcje, właśnie dlatego można zamontować dwa rodzaje jednocześnie. Można zakupić rolety gotowe, ale najlepiej zdecydować się na zamówienie ich na wymiar.

Informacje
Dodany przez użytkownika: Amadeusz Cieślak
Oceń
Ocena: brak
Liczba ocen: 0
Tagi artykułu
Więcej od Amadeusz Cieślak
Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Artykuły w kategorii Dom i ogród
Jak krok po kroku udekorować puste ściany?
Komentarze: 1
Ocena: brak
Sauna w domu - czy warto się na nią zdecydować?
Komentarze: 0
Ocena: brak
Jakie drzwi zewnętrzne kupić do domu?
Komentarze: 0
Ocena: brak
Jak niskim kosztem odnowić swój dom lub mieszkanie?
Komentarze: 1
Ocena: brak